STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

GTSO; “EMLAKÇILIKTA YENİ DÜZEN BAŞLIYOR”

16 Ekim 2020

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, emlakçılık faaliyetlerinde yeni düzenleme yapıldığını ve kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını belirtti.

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı, emlakçılık faaliyetlerinde yeni düzenleme yapıldığını ve kararın Resmi Gazete’de yayımlandığını belirterek açıklama yayınladı.

 

Gerede Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı  tarafından yayınlanan açıklamada; “Taşınmaz Ticareti Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, 14.10.2020 tarih ve 31274 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır. Buna göre yetki belgesi almadan emlakçılık faaliyeti yapılamayacaktır. Emlak alım satımına aracılıkta %4 olan hizmet bedeli üst sınırı ile kiralamaya aracılıkta bir aylık kira bedeli olarak uygulanan hizmet bedeli üst sınırı etkin şekilde denetlenecek ve vatandaştan bu sınırın üzerinde hizmet bedeli tahsil eden emlakçılara idari yaptırım uygulanacaktır. En az 100 saatlik mesleki eğitim almayanlar ve mesleki deneyime sahip olmayanlar emlak işletmesi açamayacak. Yetki belgesine sahip olmayan işletmeler ilan sitelerine üye olamayacak. Taşınmaz ilanlarında tüketicileri yanıltıcı hiçbir bilgiye yer verilemeyecektir” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama