ÇAĞLA Eczanesi
KEVSER Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
KEVSER Eczanesi
Kültür Mah. Yavuz Sok. Güvenler Apt. A Blk No:21/A (Kültür Cami Karşısı)
Tel: 0374 270 15 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

Göynük'te yadigar ürünler konuşuldu

4 Temmuz 2018

Sahip olduğu doğal güzelliklerini, kendine has kent dokusunu, tarihi ve kültürel mirasını koruyarak sürdürebilir kılan Bolu’nun sakin şehri Göynük Cittaslow Türkiye ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu iş birliği ile gerçekleşen III. Eko-Gastronomi Kongresi’ne ev sahipliği yaptı.

Cittaslow Türkiye ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen Göynük Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı III. Eko-Gastonomi Kongresi, önemli konuşmacıların katılımı ile gerçekleşti. Kongre Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürü ve Cittaslow Türkiye Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. H. Rıdvan Yurtseven’in, Cittaslow Göynük Belediye Başkanı Kemal Kazan’ın, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkanı Mevlüt Adıgüzel’in ve Cittaslow Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer’in Açılış Konuşmaları ile başladı. Çevresel sürdürülebilirlik ilkelerine uyulduğunda toplumun sosyo-kültürel ve ekonomik olarak da gelişebileceğini savunan Yavaş Hareketi’nin sürdürülebilir gastronomi açısından temel ilkelerini içeren İYİ-TEMİZ-ADİL uygulamalarının Miras Mutfaklar’ın ölçeğinde tartışıldığı ve dört oturum olarak gerçekleşen kongrede, Yadigar Ürünlerin Pazarlaması ve Sürdürülebilirliği, Yadigar Ürünler ve Turizm alt başlıklarının tartışıldığı Yadigar Ürünler ve Mutfak Mirası oturumunda; Prof. Dr. Rıdvan Yurtseven, Ozan Kaya, Oğuzhan Köklü ve Serhat HARMAN sunumlarını gerçekleştirdi. Ayfer YAVİ Kardeş Mutfaklar oturumunda konuk konuşmacı olarak sunumunu gerçekleştirirken; Miras Mutfak ve örneklerinden bahsedilen oturumda Feriyal Farhadi Andarabı, Ayşe Nizamlıoğlu, Leyla Özgen ve Sinem Akman bildirilerini sundu.  Son oturumda ise Yadigar Ürünler ve Nostalji konusu işlendi ve Salih YILDIZ, Feriyal Farhadi Andarabı ve Yorgo Ksınos konuşmalarını gerçekleştirdi.

Akademik alandaki proje ve etkinliklere desteklerinin her zaman öncelikli olduğunu vurgulayan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ebru Adıgüzel Tunaboylu, “Yapılan diğer etkinlik ve projelerde olduğu gibi akademik açıdan büyük bir önemi olan ve farkındalık yaratan III. Eko-Gastronomi Kongresi’ne destek olmaktan mutluluk duyduklarını” belirtti.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama