SÜMER Eczanesi
ÜNAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SÜMER Eczanesi
Sümer Mah.Cumhuriyet Cad.No:76/10(CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI İŞKUR YANI)
Tel: 0374 215 92 38
ÜNAL Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad. No: 25/A (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 10 42
Bolu 5 günlük hava tahmini

Gökdaş’tan çiftçilere müjde;  “TMO GEREDE’YE OFİS KURACAK”

19 Ocak 2020

Gerede Ziraat Odası Başkanı Nazım Gökdaş, ilçemiz için gerekli olan Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) kurulması için girişimleri başlattı. Gökdaş çiftçilerin genel sorunlarını görüşmek üzere Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’yü makamlarında ziyaret ederek taleplerini iletti.

Başkan Gökdaş, Bakan Yardımcısı Metin’e özellikle ilçemizin başlıca sorunlarından olan Gerede’de bulunan çiftçilerin hububat ve hasat dönemimde üretmiş oldukları ürünlerin pazarlama konusunda çok mağdur olduklarını, el emeği alın teri ile topraktan ekmeğini çıkartan çiftçilerin bu ürünlerini Gerede ilçesinde ve ilçe dışında bulunan zahirecilere değerinin altında fiyat ile satmak zorunda olduklarını belirtti. Çiftçilerin maddi ve manevi olarak zarar görmemeleri için ilçemize her yıl güz dönemi sonunda faaliyet göstermesi ve çiftçilerin ürünlerini daha iyi fiyata pazarlayabilmeleri için Toprak Mahsulleri Ofisi’ne (TMO) ihtiyaç olduğunu dile getirdi. Ayrıca Gerede Ziraat Odası Başkanlığı olarak ofis konusunda her türlü desteği sağlayacaklarını ve çiftçilerin kendi menfaatleri konusunda her zaman yanında olacaklarını ve bakanlığın bu konuda destek vermelerini istemesi üzerine Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin’den bu konuda söz aldıklarını ve bakanlığın bu konuda çiftçilere destek vereceğini ve mağduriyetlerin giderileceğini belirtti.

 

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Fatih Metin ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek bakanlık olarak her zaman çiftçinin, hayvancılık yapan yetiştiricinin yanında olduklarını ifade etti.

 

Başkan Gökdaş’ın bir sonraki ziyareti ise Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü oldu. Gökdaş, Küpçü’ye, bakan yardımcısı Metin’i ziyaret ettiklerini ve ilçemize kurulması planlanan TMO ile ilgili oda olarak çalışma başlattıklarını ve bu konuda Fatih Metin’den söz aldıklarını dile getirdi. Milletvekili Küpçü’den de çiftçilerin mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda destek isteyen Gökdaş; “Sayın Vekilimiz konu ile ilgili her türlü desteği vereceğini, özellikle Gerede benim doğup büyüdüğüm memleketim diyerek kendilerini ilgilendiren her konuda maddi manevi destekçimiz olacaktır” dedi.

 

Ziyaretlerin ardından Ankara temaslarını tamamlayan Gökdaş, gazetemiz aracılığı ile ilçemiz ve köylerinde tarım ile uğraşan çiftçilere seslendi. Göktaş bundan sonra vatandaşların ürettikleri ürünlerini kurulacak olan bu ofise pazarlamaları konusunda kendilerine yardımcı olunacağının müjdesini vererek oda üyeleri ve çiftçiler için her sorunda her zaman yardımcı olunacağını ve şahsi telefonunun 24 saat açık olduğunu belirtti.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama