Bolu 5 günlük hava tahmini

GEREDE’DE 5 BİN 815 ÖĞRENCİYE ZİL ÇALDI

17 Eylül 2018

Üç ay yaz tatilinin ardından Gerede’de 5 bin 815 öğrenci için ders zili çaldı. 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlamasıyla Gerede 32 okulda, 5 bin 815 öğrenci ve 580 öğretmenle eğitime başladı.

2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle çelenk sunma töreni düzenlendi. Program, pazartesi günü 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na Milli Eğitim Müdürlüğü adına çelenk sunulmasının ardından okul ziyaretleri ile devam etti. Gerede Milli Eğitim Müdürü Erkan Çetin, her yıl okulların açıldığı ilk hafta kutladığımız İlköğretim Haftası Programı ve 2018-2019 öğretim yılı açılış törenini kutladıklarını belirterek, “Gerede, okul öncesinden Liseye 32 okulda 5 bin 815 öğrenci, 580 öğretmenle eğitime başladı. Bu eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını kazasız belasız bir şekilde devam etmesini başarılı ve faydalı çalışmalarla tamamlanmasını diliyorum” dedi.

 

2018-2019 eğitim öğretim yılının daha etkin ve aktif geçeceğine inandığını kaydeden Gerede İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin, “Zira çalışmalarımızı bu doğrultu da planladık. Yeni eğitim öğretim etkinliklerinin yanında kurslar ve sınavlara hazırlık ve yetiştirme çalışmaları ders dışı sosyal ve kültürel etkinlikler, bireysel rehberlik çalışmaları branş ve zümre çalıştaylarına hız vermeyi düşünüyoruz” diye konuştu. Çetin, “bütün istek ve taleplere olumlu yaklaşan, destek veren ve işleri takip eden, öğretmen ihtiyacımızla yakından ilgilenen herkese teşekkür ederim” diyerek, bütün öğretmenlerin hummalı çalışmalarından dolayı müteşekkir olduğunu ifade etti. Öğretmenlerden öğrencilerle yakından ilgilenmeleri isteğinde bulunan Çetin, “hangi öğrencinin ne sıkıntısı varsa hepsi ile birebir ilgilenin. Yakından takip edin. Hangi velinin ne sıkıntısı varsa tek tek takip edin. Çocukların mutluluğu ve huzuru başarıyı da beraberinde getirecektir. Huzur, ilgi ve sevgi olmadan başarı olmayacağını düşünüyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

 

KUTLAMA TÖRENİ YENİMAHALLE’DE YAPILACAK

2018-2019 eğitim öğretim yılının İlköğretim Haftası kutlama töreni 18 Eylül 2018 Salı günü Saat 10.00 da Yenimahalle İlk ve Ortaokulu’nda protokol üyelerinin de katılımı ile yapılacak. Elif Erdoğan

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama