Gerede bu projeyle nefes alacak…

  17 Mart 2019

  30 MİLYONLUK PROJE HAYATA GEÇİYOR

  30 milyon TL’ye mal olacak modern biyolojik arıtma tesisinin ihalesi DSİ tarafından yapıldı. İhaleyi Asmet Firması sahibi İsmet Keleş kazandı. Yapımı tamamlandıktan sonra Deri Sanayi ve Karma OSB’nin atıkları ile evsel atıklar oluşturulacak isale hattıyla yeni biyolojik arıtma tesisine gönderilecek.

  İhaleyi alan Asmet Firması sahibi İsmet Keleş, DSİ Kontrol Mühendisi Barış Arslan ve firma personeli Gerede Belediye Başkan’ı Mustafa Allar’ı ziyaret ettiler. Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, biyolojik, son derece modern bir arıtma tesisinin Gerede’ye kazandırıldığını belirterek, Biyolojik Modern Arıtma Tesisi tamamlandıktan sonra Deri Sanayi ve Karma OSB’nin atıkları ile evsel atıkların oluşturulacak isale hattıyla yeni biyolojik arıtma tesisine gönderileceğini söyledi.

  SU HAVZALARIMIZ TERTEMİZ OLACAK

  Allar, “Sofular Köyü yolu üzerinde, Gerede’ye 1 km mesafeli çökertme sistemli arıtma tesisi ihtiyaçlarımıza cevap vermiyordu. Ankara İçme Suyu gibi dünya çapında sayılı bir proje hayata geçerken, dönemin Bakanı Veysel Eroğlu’ndan arıtma tesisi talebinde bulunmuştuk. Gerede ilçemizin evsel atıklarının, Deri ve Karma O.S.B. fabrika atıklarının havzayı kirletmemesi için çok önem arz eden bir projeydi. Proje ihalesi yapıldı. Çalışmalar başladı. Biyolojik, son derece modern bir arıtmaya kavuşacağız. Derelerimizde eskisi gibi balık tutulabilecek. İlçemize hayırlı olsun” dedi. Elif Erdoğan

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15339207649231