Bolu 5 günlük hava tahmini

FETÖ’NÜN FİRARİ SANIĞI HAKİM KARŞISINDA

12 Ekim 2018

Çatı Davası kapsamında hakkında yakalama kararı bulunan ve firari olduğu için hakim karşısına çıkartılamayan Süheyla Şengül, Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’ne gelerek hakim karşısına çıktı.

Haber: Hakan Aydın

Bolu cumhuriyet Savcılığı tarafından hazırlanan Çatı İddianamesi’nde firari olarak aranan ve hakkında yakalama kararı bulunan Süheyla Şengül Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Hakkında bylock kullanıcısı olduğu, örgüte müzahir şirketlerde SGK kaydının olduğu ve örgütün talimatıyla Bank Asya’da hesap açtırdığı iddiaları bulunan Şengül, iddiaları kabul etmedi.

Hakim karşısında savunmasını yapan Şengül, “Huzurunuzda böyle bir suçlama nedeniyle bulunduğum için müteessirim. Darbe girişimini gerçekleştirenleri kınıyorum. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Bylock tespitini kabul etmiyorum. Böyle bir programı kullanmadım. Sonu 57 00 ile biten hattı eşim Caner Şengül kullanıyordu. Bylock şifresinin ‘shyl14’ ve kullanıcı adının ‘1457shyl’ olmasının sebebini de bilemiyorum. Bu nedenle iddiayı kabul etmiyorum. Ben bir dönem ismi Yıldız olan kız öğrenci yurdunda yönetici memur olarak çalıştım. Bu nedenle de bankada maaş hesabım açıldı. Düğünümde gelen altınlarda hırsızlığa karşı bu bankaya yatırıldı. Örgütün talimatıyla bu bankaya para yatırmadım.  Hakkımdaki iddiaları kabul etmiyorum” dedi.

Sanık Şengül’ün ifadesinin ardından Bolu Ağır Ceza Mahkemesi bir sonraki duruşmanın 23 Kasım 2018 tarihinde yapılmasına karar verirken, sanığın tutuksuz yargılanmasına hükmetti.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama