Eski Emniyet Müdür yardımcısı eşiyle yakalandı

  24 Mayıs 2018

  Bolu’da bir dönem Emniyet Müdür Yardımcılığı yapan CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile Milliyetçi Hareket Partili eski yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanması olayının şüphelileri arasında yer alan Zeki Güven ve eşi eski hakim Sevda Güven, Eskişehir'de bir alışveriş merkezinin otoparkında düzenlenen operasyonla yakalandı.

   

  Edinilen bilgiye göre, Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekipleri, FETÖ'nün emniyet yapılanmasında üst düzey konumda olduğu belirlenen ve Ankara 2, 4 ve 14. Ağır Ceza Mahkemeleri tarafından "Terör örgütü kurmak ve yönetmek suçundan" araması bulunan kaset kumpasçılarından Bolu’da bir dönem Emniyet Müdür Yardımcılığı yapan ve Ankara İstihbarat eski Şube Müdürü Zeki Güven (48) ve Samsun Sulh Ceza Hakimliği tarafından "Terör örgütü üyeliği" suçundan aranan eşi eski hakim Sevda Güven'i (45) kent merkezindeki bir alışveriş merkezinin otoparkında düzenlenen operasyonda kıskıvrak yakaladı. Polise yakalanmamak için sürekli kılık ve yer değiştiren Güven, gözaltına alındı.

  KASET KUMPASI ŞÜPHELİLERİ ARASINDA YER ALIYOR

  Eskişehir'de polisin başarılı operasyonu ile yakalanan Zeki Güven, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal ile Milliyetçi Hareket Parti'li eski yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internette yayınlanmasıyla ilgili, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in de aralarında bulunduğu 171 zanlı hakkında hazırlanan ve Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamedeki şüpheliler arasında yer alıyor. Öte yandan, birçok usulsüz dinleme ve görüntüleme olayında önemli rol alan Zeki Güven'in Fetullah Gülen tarafından örgütün emniyet üst düzey yapılanmasında gelecek vadeden kişiler arasında görüldüğünden "Altın çocuklar" içinde bulunduğu öğrenildi.

  FETÖ/PDY'NİN 'ALTIN ÇOCUĞU' TUTUKLANDI

  Eskişehir'de polis ekiplerinin düzenlediği operasyonla yakalanan ve FETÖ/PDY'nin 'Altın Çocuklar' adını verdiği emniyet yapılanmasında üst düzey konumda bulunan Zeki Güven tutuklandı.

  Eskişehir'de önceki gün tutuklanan FETÖ/PDY'nin 'Altın Çocuklar' ismini verdiği emniyet yapılanmasında üst düzey konumda olan zanlı Zeki Güven'in, 2015 yılında meslektaşlarının gerçekleştirdiği FETÖ operasyonlarını eleştirdiği tespit edildi.

  Alınan bilgiye göre, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bir alışveriş merkezinin otoparkına gerçekleşen operasyonda, terör örgütü üyeliğinden aranan ve eşi eski hakim Sevda Güven (45) ile yakalanan 48 yaşındaki Zeki Güven'in, 28 Şubat 2015'te sosyal medya hesabınan, operasyon yapan meslektaşlarını hedef alan paylaşımlarda bulunduğu ortaya çıktı.

  FETÖ'nün kaset kumpasçısı Zeki Güven'in Twitter hesabından, "Alabildikleriniz de nezaketen sizi evde bekleyen kahramanlar", "Öğrenin şu operasyon yapmayı artık. Evlerden toplayabildiğiniz adam sayısı bir elin parmaklarını bile geçmiyor", "Korkaklar, veremeyecek hesabı olanlar kaçar. Veremeyecek hiçbir hesabımız yok", "Kaçtı, kaçıyordu diyorlar bizim için, merak etmeyin elbette gidip teslim olacağız." ifadelerini kullandığı belirlendi.

  Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile eski MHP'li yöneticilerin özel hayatlarına ilişkin görüntülerin internet ortamında yayımlanmasıyla ilgili FETÖ/PDY elebaşı Fetullah Gülen'in de arasında bulunduğu 171 zanlı hakkında hazırlanan ve Ankara 14'üncü Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamedeki sanıklar arasında yer alan Zeki Güven'in 4 yıldır yer ve kılık değiştirerek kaçtığı bildirildi. İHA

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.1483039855957