NANELİMON Eczanesi
TANSU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

NANELİMON Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.NO:29/2 (Köroğlu Dev.Hast.Karşısı)
Tel: 0374 270 39 70
TANSU Eczanesi
Hastane Cad.Mustafa Bey Apt. No:25(KADIN DOĞUM HAS. KARŞISI)
Tel: 0374 213 67 92
Bolu 5 günlük hava tahmini

Ersan Türkoğlu, kongre süreci için konuştu

15 Ağustos 2019

“BU GURURU YAŞAMAK İSTERİM”

Cumhuriyet Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, partisinde yaklaşan kongre süreci için “Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Başkanı olarak görev yapmak herkes için onur vericidir ve dediğim gibi gereken şartlar oluştuğu takdirde bu gururu yaşamak isterim” dedi.

31 Mart mahalli ve idari seçimlerinin Millet İttifakı Cumhuriyet Halk Partisi Adayı Tanju Özcan’ın galibiyeti ile tamamlanmasının ardından gözler partilerde yapılacak olan kongrelere çevrildi. Cumhuriyet Halk Partisi’nde Eylül ayında başlayacak olan kongre sürecinde İl Başkanlığı için mevcut başkan Kazım Karsu’nun tekrar aday olup olmayacağı belirsizliğini korurken, farklı isimler de ön plana çıkıyor.

Bu isimlerden biri olan CHP Merkez İlçe Başkanı Ersan Türkoğlu, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Kurban Bayramı Özel Sayısı için soruları cevaplandırdı. İl Başkanlığı görevi için aday olup olmayacağı sorusunda gerekli şartların oluşması durumunda bu gururu yaşamak istediğini ifade eden Türkoğlu, “Bu kongre döneminde başkanımız Sayın Kazım Karsu’nun devam etmesini çok arzu eden partili partisiz insanlarımız var. Sayın İl Başkanımızın partimize hizmeti, başarıdaki payı tartışılamaz. İl Başkanım Sayın Kazım Karsu'nun kararı benim için çok önemli. Ben Sayın İl Başkanıma, dostlarıma partimizi düşünerek düşüncemi ifade ettim. Bende üyelerimize, Bolu'da yaşayan insanlarımızla aynı fikirdeyim. Bunun dışında bir gelişme olursa, başkanımızı ikna edemezsek partimiz içinde üyelerimiz ve aynı zamanda yapacağımız kamuoyu yoklamalarında da vatandaşlarımız beni bu göreve layık görürse neden olmasın. Cumhuriyet Halk Partisi’nde İl Başkanı olarak görev yapmak herkes için onur vericidir ve dediğim gibi gereken şartlar oluştuğu takdirde bu gururu yaşamak isterim. Bu gururu sadece ben değil CHP'ye gönül vermiş herkes ister” dedi.

“FARKI DAHA FAZLA BEKLİYORDUK”

31 Mart mahalli ve idari seçimleri hakkında da değerlendirmelerde bulunan Türkoğlu, farkı daha fazla beklediklerini ifade ederek, “31 Mart öncesi Cumhuriyet Halk Partisi’nin doğru adayı tespit edebilmesi adına Bolu’da yaşayan insanlarımız ile fikir alışverişi yapmak için seçimden çok önce çalışmalara başladık. Parti örgütümüz ile beraber sahada çalışmalar yaptık. Neticesinde biz de bir kanaat oluştu. Seçimin en önemli unsuru olan adayı belirlemek noktasında doğru adımlar attık. Bolu’nun insanları bizleri doğru yönlendirdiğine inanıyorum ki seçimleri kazandık. Aslında biz farkı daha fazla bekliyorduk ama o süreçte bakanların, Cumhurbaşkanı Yardımcılarının, Cumhurbaşkanının Bolu’ya gelmesi bir fiil doğal olarak seçmenimizi etkiledi. Bu da normal. Önceki seçimleri kıyasladığımız zaman Cumhuriyet Halk Partisi farkı kapatıp, hatırı sayılır bir şekilde önce geçmesi başta İyi Parti ve kendi partimizin İl Başkanı olmak üzere çok katkısı oldu, bize olumlu döndü.  Seçim sonrası esnafımıza, muhtarlara yönelik ziyaretlerimizin sebebi sorunları birebir görüşmelerde öğrenmek. Yanlış gördükleri, hataları yerinde öğrenip hem İl Başkanlarımıza hem Belediye Başkanımıza, meclis üyelerimize rapor halinde veriyoruz. Anlık bir şey olursa ilgili başkan yardımcılarımıza iletiyoruz” şeklinde konuştu.

“TANJU BEYİN ELİNDE SİHİRLİ BİR DEĞNEK YOK”

Sıkıntılı bir belediye devralındığını ve bunu düzeltmek için Tanju Beyin elinde bir sihirli değnek olmadığını söyleyen Türkoğlu, zamanla durumun daha iyiye gideceğini de belirterek, “Kongreler sürecimiz başlayacak ve bu sürecin sonuna kadar da bu şekilde çalışmaya ve ziyaret etmeye devam edeceğiz. Burada şöyle bir faktör de var. Başkan Tanju Özcan halkla iç içe olan bir siyasetçi. Seçimlerden sonra da önce de insanlarımızla diyaloğu hiç kopmamış. Şu an ciddi bir yoğunluğu var. Kendisine hayırlı olsun demeye gelen insanlarımız hala geliyor. Diğer konularla ilgili de mesai yoğunluğu var. Biz bu ziyaretlerle Başkanımızın yoğunluktan kaynaklanan vakit bulamama problemini çözmeye çalışıyoruz. Ana kademelerimizden tutan tüm kademeleri halkın bir parçası. Hepimiz halkın bir parçasıyız. Sorunlarımızı öğrenmek adına bu tür dokunuşların faydalı olacağına iniyoruz.

Tanju Beyin 4 aylık sürecini çok yakından takip eden biriyim. Bunun sebebi şu, CHP olarak bu süreçte beraber çalıştığımız İyi Partililer de dahil olmak üzere seçim sürecinde ciddi bir mesai harcayıp kazanılmasına katkı sunduk. Başkanımızın başarı yada başarısızlığı bir ölçüde bizim de başarı yada başarısızlığımız. Başkanımızı tanıyoruz. Başarılı olmak için doğru adımları atacağına inanıyoruz. Bu inanç eksik yada yanlış gördüklerimizi ifade etmemize engel değil. Sahada karşılaştığımız eksiklikleri, yanlışları ifade ediyoruz. Geçen 4 ayda başkanımızın ifade ettiği gibi çok sıkıntılı bir belediye devraldı. Ekonomik olarak, projeler olarak. Bolu gerçekten çok iyi kentleşmiş bir şehir değil. Şehir dışına giden arkadaşlarımız bunu fark eder. Eskişehir hatta Düzce’nin bile Bolu’dan farklı taraflarını görebiliyorsunuz. Örnekleri çoğaltabiliriz. İki metropolün arasında kalan ve çevresinde bir sürü büyükşehir olan bir ilin çok daha iyi kentleşmiş ve yeşille barışık olması gerekiyor. Ben ilerde başkanımızın bunu yapacağı kanaatindeyim. Popülist yaklaşmıyor. Önce belediyenin borçlarını ödüyor. Boluluların ve insanların beklentileri yüksek ama şöyle bir gerçek de var, Tanju Beyin elinde sihirli bir değnek yok. Sıkıntıyı yaşamayacak bir kaynak oluşturdu başkanımız ve ciddi bir borç ödedi. Her ne kadar insanlar bunu çok fark edemese de çok güzel çalışmalar oluyor. Ben borç yükünün azaltıldıktan sonra Tanju Beyin şehre çok şey katabileceğine inanıyorum. Eskişehir’deki gibi dışardan turist çekecek herkesin gelir seviyesini yükseltecek yatırımlar yapacak” diye konuştu.

“TANJU BEY DİK DURMAYI BAŞARDI”

Son olarak ulusal basında ve kamuoyunda çıkan dedikodulara rağmen Tanju Özcan’ın dik durmayı başardığını söyleyen Türkoğlu, “Başkan Özcan geliri kazancı yüksek, maaş konusunda çalışanlarına daha fazla sunan sektörleri Bolu’ya taşıyacaktır. Başkanımız uzun süreli siyaset düşünen bir insan. Bolu Belediye Başkanlığı ile ilgili olarak da birkaç dönem hedefi var. Tabi ki bu vatandaşlarımızın tercihi olacak. Tanju Beyin başarılı olacağını bu süreçte görüyorum. İşçi çıkartılmasından tutun, Suriyelilerle ilgili olan olaylara kadar ve hatta dedikodu ile harmanlanan kamuoyundaki söyleme rağmen Tanju Bey dik durmayı başardı. Biz de örgüt ve parti olarak arkasındayız. Borç ödeme politikasını doğru buluyoruz. Çünkü bunu yapmazsa belediye aynı savurganlıkla bilinçsiz yatırım yaparak maaş ödeyemez hale gelecek. İflas etmiş duruma gelebilir. Kendi sınırları içinde yaşayan destek sunabilecek projeler yaratan bir belediye olacak. Sosyal demokrat belediye anlayışını benimseyen bir belediye olacak. Bu süreç içerisinde yanlışa yanlış diyerek katkı sağlayacağız” dedi. Bolu Gazeteciler Cemiyeti Kurban Bayramı Sayısı – Erol DEĞİRMENCİ

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama