SEVAL Eczanesi
AKTAŞ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVAL Eczanesi
Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı)
Tel: 0374 270 31 30
AKTAŞ Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. Duygu Sit.C Blok No:3 (Kışlak Et Yanı)
Tel: 0374 217 70 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

DEMİRKOL, İLİMİZE 3 DİJİTAL HASTANE DAHA KAZANDIRDI

17 Aralık 2017

Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL, Türkiye’deki 1200 hastane içinde, ilk 17 sağlık kuruluşu arasına giren İzzet Baysal Devlet Hastanesi’nin ardından İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gerede Devlet Hastanesi’ni de HIMSS Stage 6 Digital Hastane sertifikalı hastanelere ekleyerek ilimizdeki dijital hastane sayısını 5’e yükseltti.

Göreve başladığı ilk günde çalışmalarına başlayan DEMİRKOL, süreci hızla tamamlayarak ilimizdeki dijital ve güvenli hastane sayısını artırıp Avrupa’da sadece 57 hastanede olan dijital hastane sistemini ilimizdeki 5 hastaneye birden uygulayarak hızlı geçişte bir ilk’e imza attı. 

AZ ZAMANDA ÇOK İŞ

Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL’un üstün çabalarıyla; öncesinde İzzet Baysal Devlet Hastanesi, İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve şimdi de İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gerede Devlet Hastanesi “Dijital ve Güvenli Hastane” olduğu tescillenen Avrupa hastanelerinden olmayı başardılar.  Bolu İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Muhammed Emin DEMİRKOL geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada  “İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gerede Devlet Hastanesi için HIMSS Stage 6 başvurusunda bulunularak ilk adımı attıklarını ve gerekli değerlendirilmelerin ardından Bolu halkı için müjdeli haberi en yakın zamanda duyuracaklarını” belirtmişti.  Müjdeli haber hemen geldi.

DİJİTAL VE GÜVENİLİR HASTANE FORMATI HER YERDE

İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Gerede Devlet Hastanesi’nin HIMSS Stage 6 Sertifikası almaya hak kazanarak dijital hastane oldukları müjdesini veren DEMİRKOL, “Hastanelerimiz ve çalışanlarımız hızla ve etkin bir şekilde bu süreci tamamlayarak dijital ve güvenli hastane sertifikası HIMSS Stage 6 almaya hak kazanarak hepimizin gururu oldular. Bu uzun ve meşakkatli süreçte fedakarlıklarla çalışan ekibime, emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.” dedi.   HIMSS Stage 6 sertifikalı hastanelerin Bolu halkına hayırlı olmasını dileyen DEMİRKOL, “Artık hastalarımızın beklemeden, zaman ve bilimum israflar olmadan, sağlık hizmetine en kısa yoldan, güvenilir ve hatasız şekilde ulaşacak olmalarının gururunu ve sevincini yaşıyoruz” dedi. 

HEDEF DAİMA İLERİ

Bu dönemde Dünyaca kabul gören HIMSS Sertifikasını almak için çıkılan yolda çalışanlarının çok emek verdiğine ancak hedeflerinin ilimizdeki sağlık hizmetlerini hep daha ileriye götürmek olduğuna dikkat çeken DEMİRKOL, “Şimdiki hedefimiz de HIMSS Stage 6 seviyesinde olan İzzet Baysal Devlet Hastanesi ve İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma hastanelerimizin sertifikalarını Avrupa’da sadece 3 tane olan en üst seviye Stage7’ye taşıyarak bu alana imzamızı atmaktır. Bu konuda da çalışmalarımız son aşamasında olup önümüzdeki günlerde hızla sonuçlanacaktır. Bolu halkını yine başarılı haberlerle sevindireceğiz.” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama