İREM Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İREM Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 222 99 88
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

Caddeler doldu taştı, mağaza önünde yine kuyruk oluştu

15 Mayıs 2020

Bolu’da, kademeli normale dönüş kapsamında 15-20 yaş arasının dışarı çıkmasıyla beraber caddeler ve parklarda yoğunluk oluştu. Bir mağaza önünde uzun kuyruk oluşurken, bir genç ise söylediği şarkılarla insanlara moral vermeye çalıştı.

Haber: Erol Değirmenci / Sefa Günay

Korona virüs tedbirleri kapsamında 4 Nisan’da sokağa çıkmalarına kısıtlama getirilen 15-20 yaş arası gençler, kademeli normale dönüş planı kapsamında bugün dışarı çıktı. Kısıtlamaları 11.00 ile 15.00 saatleri arasında kaldırılan gençler İzzet Baysal Caddesi ve kentin farklı noktalarındaki parklarda arkadaşları ile bir araya gelip güzel havanın tadını çıkardı.

YOĞUNLUK KORKUTTU

Gençlerin de dışarı çıkması ile beraber oluşan yoğunluk ise sosyal mesafe kuralı konusunda sıkıntılara neden oldu. Cadde ve parklarda yoğunluklar yaşanırken, insanların birbirine çok yakın olması vatandaşların gözünü korkuttu. Polis ekipleri cadde, sokak ve parklarda sık sık devriye atarak vatandaşları sosyal mesafe kurallarına ve maske takmaları konusunda uyardı. Öte yandan mağazalarda yaşanan kalabalık da sosyal mesafe kuralının çiğnenmesine neden oldu.

ŞARKILARI İLE MORAL OLDU

Sokağa çıkma kısıtlaması kalkan 19 yaşındaki Sefa Tartıcıoğlu ise şarkıları ile moral oldu. İnsanlara müzikleri ile moral vermek istediğin söyleyen Tartıcıoğlu, “Günler sonra dışarı çıktığımda şarkı söyleme isteğim çok fazlaydı. Caddeye sokağa çıkamıyordum. Şu an böyle içimden bağıra bağıra akşama kadar şarkı söylemek geliyor. Kısıtlamam bitti. Bolu’nun en işlek caddesine çıktım. Uzun süre sonra Bolu’nun en işlek caddesine çıktım. İnsanlara moral vermek için çıktım. Güzel şarkılar söyleyerek insanları umutlandırmak istiyorum. Bu işi yapıyorum. İnsanlardan güzel tepkiler alıyorum. Fazla toplanmalarını da istemiyorum çünkü, sıkıntı olabiliyor” dedi.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama