BORAZANLAR MAHALLESİ AİLE SAĞLIĞI MERKEZİ AÇILDI

  13 Haziran 2018

  Borazanlar Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi düzenlenen törenle açıldı. 3 aile hekiminin yer alacağı merkezde yaklaşık 9 bin kişiye sağlık hizmeti verilecek.

  Düzenlenen açılışa Bolu Valisi Aydın Baruş, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Sağlık İl Müdürü Muhammed Emin Demirkol, AK Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay, daire müdürleri, sağlık çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

  Açılış öncesinde konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ilk Belediye Başkanı olduğu dönemde en çok şikayetin sağlık konusunda geldiğini ifade ederek, “Ama şu an en büyük dua aldığımız konu sağlıktır. Bu işin bu kadar ilerleyeceği kimsenin aklına gelmezdi. Bu konuda emeği geçen tüm sağlık çalışanlarını kutluyorum. Borazanlar Mahallesinde hizmete girecek olan Aile Sağlığı Merkezimizin de hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

   

  “AİLE HEKİMLERİMİZ NE KADAR AZ HASTA İLE MUHATAP OLURSA O KADAR KALİTELİ HİZMET VERECEKLERDİR”

  Türkiye’nin, son yıllarda göğsümüzü kabartacak gelişmelere tanıklık ettiğini söyleyen Bolu Valisi Aydın Baruş, sağlık alanında vatandaşlara verilen gerek hizmet kalitesinde gerekse sağlık kuruluşlarının nitelikli hale getirilmesinde ve sağlık personelinin niteliğinin geliştirilmesinde çok büyük aşamalar kaydedildiğini dile getirerek şöyle konuştu: “Sağlık hizmetlerinin en önemlilerinden birisi de 1. Basamak Sağlık Hizmetleridir. İlimizde 1. Basamak Sağlık Hizmetleri 9 tane toplum sağlığı merkezimizde, 33 aile hekimliği merkezimizde, 100 tane de aile hekimliği birimimizde veriliyor. Dolayısıyla ilimizin nüfusunun da 300 bin civarında olduğu düşünülürse aile hekimi başına düşen insan sayısı 3 bin civarında. Birçok ilden bu anlamda iyi durumdayız. Ancak Sağlık Bakanlığımızın tespit ettiği politikalara göre sayının daha da düşürülmesi konusunda çalışılıyor. Çünkü aile hekimlerimiz ne kadar az hasta ile muhatap olursa o kadar kaliteli hizmet vereceklerdir.

   

  “AİLE SAĞLIĞI MERKEZİMİZ HAYIRLI OLSUN”

  Bolu sağlık hizmetleri bakımından iyi durumda olan Türkiye’nin çok daha iyi durumdaki bir ilidir. 2015 yılında  TÜİK tarafından yapılan bir araştırmada Türkiye’de sağlık hizmetlerinden memnuniyet açısından 2’inci durumdayız. Hasta başına düşen yatak sayısı bakımından ise 1’inci sıradayız. Biz bundan gurur duyuyoruz. Nitelikli yatak sayımızın artırılması, verilen hizmet kalitesinin artırılması yönünde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yeni sağlık müesseselerinin kazandırılması yönünde Sağlık İl Müdürümüz de çok gayret gösteriyor.  En son olarak da 112 Acil İstasyonları Taşkesti ve Gökçesu da yapımları devam ediyor. Bu sayede de 16 olan Acil Sağlık İstasyonları sayısı daha üst rakamlara gelecek ve vatandaşlarımıza acil sağlık hizmetlerinin verilmesinde çok önemli bir kalite yakalanmış olacak. Bugün açılışını yapacağımız merkezimiz de aile hekimlerimiz tarafından vatandaşlarımıza çok güzel hizmetler sunmaya vesile olacak. Burada çalışacak olan 3 aile hekimimize başarılar diliyorum. Burada önemli olan vatandaşa verdiğimiz sağlık hizmetinde, onlara olan yaklaşım tarzımızdır. İnsanlar arası iletişim çok önemli. Bugün artık vatandaşımızın devletten beklentileri çok yükseldi. Kamu hizmeti veren bir memurun, bir doktorumuzun en ufak bir rencide edici tavrı vatandaşımızın gözünde çok ciddi olarak değerlendiriliyor. Onun için bundan sonra gerek doktorlarımız tarafından gerek yardımcı sağlık personelimiz tarafından vatandaşımıza hizmet verilirken bu hususlara dikkat edersek inşallah vatandaşımız nezdinde itibarımız artacaktır. Devletimize olan güven artacaktır. Aile Sağlığı Merkezimiz hayırlı olsun."

  Yapılan konuşmaların ardından Borazanlar Mahallesi Aile Sağlığı Merkezinin açılışı Vali Aydın Baruş ve diğer protokol üyeleri tarafından yapıldı ve merkez gezildi.  Arif Haktan Yamantük

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15291595458984