İREM Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İREM Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 222 99 88
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu’da Tedbirler Sert Şekilde Arttırıldı

16 Mayıs 2020

Bolu Valiliği, özellikle İzzet Baysal Caddesinde sosyal mesafeye uymayan ve maske takmayan vatandaşlara yönelik kesilen cezaları arttırarak yürürlüğe soktu. Sert tedbirlerin yürürlüğe girmesi ile birlikte Kabahatler Kanunu kesilen 392 TL ceza yerine Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında 3 bin 150 TL ceza kesme kararı aldı. ​​​​​​Öte yandan alınan tedbirler hakkında açıklamada bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit İzzet Baysal Caddesi dışında il genelinde sokağa maskesiz çıkmanın yasaklanacağını açıkladı.

Bolu Valiliği, korona virüsün yayılımını azaltmak için özellikle insanların yoğun olarak kullandıkları İzzet Baysal Caddesinde maske takmayan ve sosyal mesafeye uymayan kişilere yönelik verilecek cezaları artırdı. Bolu Valisi Ahmet Ümit’in talimatıyla maske takmayan ve sosyal mesafeye uymayanlara Kabahatler Kanunu kapsamında kesilen 392 TL yerine bu kez vatandaşlara Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında 3 bin 150 TL ceza kesilecek. Yeni uygulama yürürlüğe girdi.

 

"BİZİM AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL ÜZÜM YEMEK"

Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Biz bugüne kadar Kabahatler Kanunu kapsamında vatandaşlara 392 TL para cezası kestik. Bütün illerde Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında ceza kesiliyor bizde bundan sonra Hıfzıssıhha Kanunu kapsamında 3 bin 150 TL para cezası keseceğiz. Biz bu zamana kadar Kabahatler Kanunu kapsamında ceza kestik. Niye? Bizim amacımız bağcıyı dövmek değil üzüm yemek. Vatandaşımız bunu anlasın. Bu uygulama Pazartesi gününden itibaren başladı.” dedi.

 

MASKESİZ SOKAĞA ÇIKMAK YASAKLANIYOR

Korona virüs tedbirleri kapsamında İzzet Baysal Caddesine maskesiz çıkmak yasaklanırken Bolu Valisi Ahmet Ümit’in talimatlarıyla maske yasağı genişletildi. Vatandaşların İzzet Baysal Caddesi dışında maske takmaya özen göstermemeleri nedeniyle il genelinde maske takma zorunluluğu getirilmesi kararlaştırıldı.

 

Vali Ümit, il genelinde ev dışında maske takmayı zorunlu hale getireceklerinin altını çizerek, “Evin dışında maske takmayı zorunla hale getireceğiz. Bu karar önceden vardı ama sanırım yeterince iletişim kuramadık, yeterince anlatamadık. Bir kez sadece onun için bir Hıfzıssıhha kararı çıkartıyoruz yazıldı ve bitti. Bundan sonra her mahallede maskesiz gezen kişiye ceza yazılacak. Bundan sonra ceza yazma işlemleri devam edecek. “ diye konuştu.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama