STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLU TÜGVA’DAN İBB TEPKİSİ

18 Ekim 2021

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Bolu Şube Başkanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Adalar Gençlik merkezini tahliye etmesinin hukuksuz olduğunu savunarak, yasal mercilerin vakfı haklı bulmasıyla birlikte organize bir şekilde iftira ve linç kampanyası başlatıldığını ifade ettiler.

İBB tarafından geçtiğimiz günlerde TÜGVA’ya ait olan Adalar Gençlik Merkezinin belediye ekipleri tarafından tahliye edilmesine tepki gösteren Bolu TÜGVA üyeleri basın açıklaması yaparak yaşananlara tepki gösterdiler. Belediyenin sözleşmeyi tek taraflı hukuksuzca feshedildiğini iddia eden TÜGVA yetkilileri açıklamalarında, “TÜGVA’ya açılmış hiçbir tahliye davası bulunmamaktadır. Gelinen son süreçte, yasal mercilerin vakfımızı haklı bulmasıyla birlikte organize bir şekilde iftira ve linç kampanyası başlatılmıştır.  Sosyal medyada, yurt dışında desteklenen etki ajanı olan bazı kişiler tarafından sahte ve asılsız belgeler servis edilmiş, troll hesaplar ve fondaş medyanın desteğiyle gündeme taşınmıştır. Yetmemiş bir siyasi parti genel başkanı tarafından vakfımıza ve gençlerimize küfür edilmiştir. Bu küfürü sahibine iade ediyoruz. Hiçbir tehdidinden de korkmuyoruz. “ ifadelerini kullandılar.

 

“BU OPERASYON BİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRECEK”

Tek gayelerinin Türkiye’nin bugünü ve geleceği için çalışmak olduğunun vurgulandığı açıklamada, şöyle denildi: “Tek gayesi, ülkemizin bugünü ve geleceği için çalışmak ve üretmek olan, binlerce yıllık vakıf geleneğine sadık olan güzide teşkilatımızı yıpratmak olan bu operasyon, bizi daha da güçlendirecek ve birlik beraberliğimizi pekiştirmekten başka hiçbir işe yaramayacaktır. Gerçekleştirdiğimiz Kuran-ı Kerim ve Siyer eğitimlerini, kültür, sanat, spor projelerimizi gölgelemek, gençlerimiz için çalışan gönüllü kardeşlerimizin şevkini kırmak, bu toprakların kültüründen mayalanmış gençlerin yetişmesine ket vurmak için çabalayanlar, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğrayacaktır ve yenilecekler.”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama