ELMAS Eczanesi
ÖRNEKBAŞ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ELMAS Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.No:58(Otelcilik ve Turizm Mes.Lisesi Karşısı)
Tel: 0374 212 72 73
ÖRNEKBAŞ Eczanesi
Beşkavakavaklar mh Necdet Gören Cd Yardemir Konutları N:18/4 Blok(Şehit Yüzbaşı Burak Bilen Sağlık Ocağı Çaprazı)
Tel: 0374 220 10 10
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLU PLATFORMU’NDAN ANKARA ÇIKARTMASI

10 Kasım 2019

Bolu’nun sorunlarının çözümüne katkıda bulmak ve proje üretmek amacıyla kurulan Bolu Platformu; İzzet Baysal Vakfı BaşkanıAhmet Baysal, Bolu Valiliği ve...

Bolu’nun sorunlarının çözümüne katkıda bulmak ve proje üretmek amacıyla kurulan Bolu Platformu; İzzet Baysal Vakfı BaşkanıAhmet Baysal, Bolu Valiliği ve Belediye Başkanlığı ile başladığı ziyaretlerini sürdürüyor. Platform Başkanı Orhan Uçar ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Ankara’ya giderek Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcısı Fatih Metin ile Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’yü ziyaret etti. Platform başkanı Orhan Uçar, 104 kurucu üye ve 22 platform meclis üyesi ile 3 aydır faaliyet gösterdiklerini belirterek “Arkadaşlarımız çok farklı alanlarda projeler geliştiriyor. Sayın bakan yardımcımıza bunları iletme fırsatı bulduk. Fatih Metin Beyde ziyaret anında en üst düzeyde ilgilileri arayarak çözüm bulunması için diyaloğa geçti. Kendilerine çözüme yönelik bu yaklaşımı için teşekkür ediyoruz” dedi.

 

Projelerden örnekler veren Orhan Uçar, “Çocuklarımızı dijital ekran bağımlılığından kurtarmak için bir pilot uygulama yapacağız. Bir köy ilkokulunda çocukları toprak ve hayvan sevgisi içeren uğraşlara yönlendireceğiz” diye konuştu. Uçar, Bolu’ya gelen turistlerin zorluk çekmemesi için taksi şoförleri ve otobüs kaptanlarına temel İngilizce eğitimi vermeyi planladıklarını söyledi.

ÇÖP YAKMA TESİSİ ZARAR VERİR

Ziyarette son günlerde Bolu kamuoyunda gündeme gelen ve yaşam alanlarında yapımı planlanan; çöp yakma veyadepolama tesisi projesinin iptalivekimyasal atık barındıran varillerin temizliği ile ilgili konularile inşaatı yarıda kalan yüzme havuzunun yapımının tamamlanması konuları Fatih Metin’e iletildi. Ayrıca, Ankara ve İstanbul’daki hastanelere gitmek zorunda kalan kanser hastalarının konaklama sorunu da gündeme getirildi.Bolu İzzet Baysal Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Hülya Ensari de hastane ile ilgili sorunları aktardı. Bolu platformu üyeleri, ayrıca mevcut haliyle Bolu güney çevre yolu projesi ile ilgili çekincelerinive alternatif çevre yolu önerilerini de ifade ettiler.

BOLU DAĞ FINDIĞI MARKA OLABİLİR

Bolu Platformu Tarım Kurulu üyesi Reşat Demirel, bakan yardımcılığı makamında tarım ve ormancılık ile ilgili geliştirilen projelerle ilgili bilgi verdi. Reşat Demirel, Bolu’da “Türk fındığı” için tohum bahçesi kurulmasını talep ederek, Bolu’da yetişen dağ fındığının Bolu için marka olabileceğini ifade etti. Metin’e sunulan projeler arasında genç çiftçilerin katılımıyla kooperatifler oluşturulması ve çiftçinin ürettiği ürünün üreticiye aracısız doğrudan ulaşmasını sağlayacak “önder çiftçi” projesi yer alıyor. Bolu’da organik tarımın geliştirilmesi için Bolu Tarım İl Müdürlüğü bünyesinde bir danışma birimi oluşturulması da önerildi.

YEDİGÖLLER ÇADIRLARDAN KURTARILMALI

Yedigöller Milli Parkı’ndaki çadırlı kamp alanın kaldırılarak Ayıkayası Tabiat Parkı’na alınması ile Ayıkayası ve Sarımustan İşletme Şeflikleri’nin korunan alan ilan edilmeside platformun ilettiği öneriler arasında bulunuyor.

Bakan Yardımcısı Fatih Metin, ziyarette gündeme getirilen konularla ilgili platform üyelerine teşekkür ederek, farklı görüş ve eğilimlerden bir araya gelen platformun Bolu’ya önemli hizmetlerde bulunacağına inandığını söyledi.

KÜPÇÜ’YÜ ZİYARET

Bolu Platformu yönetim kurulu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü’yü de ziyaret etti. Küpçü, Bolu Platformu üyelerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Bolu’nun sorunlarının çözümü için elbirliğiyle çalışacaklarını kaydetti.

Bolu Platformu’nun Ankara ziyaretlerine Platform Başkanı Orhan Uçar, yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Hülya Ensari, Hasan Cumhur Bandakçıoğlu, Halit Yıldız, İlkay Bağatır, İsmail Cantürk, Orhan Kahraman, Reşat Demirel, Semih Dimicioğlu katıldı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama