Bolu 5 günlük hava tahmini

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz:"BOLU’DA EKMEĞE ZAM YOK"

11 Ekim 2018

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’na bir destek de Bolu Belediyesi’nde geldi.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz il genelinde su fiyatlarında yüzde 10 indirime gidildiğini, 2 yıldır zam yapılmayan ekmeğin fiyatının bundan sonra da sabit kalacağını söyledi.

 

Türkiye’nin milli seferberlik hamlesine Bolu’dan tam destek verdiklerini söyleyen Başkan Yılmaz “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanlığımızın öncülüğü ve tüm bakanlıklarımızın koordinasyonuyla başlatılan ‘Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı’ kapsamında, biz de taşın altına elimizi koyuyoruz. Bu mücadele milli bir mücadeledir. Kamudan özel sektöre, yerel yönetimlerden hane halklarına, sanayiciden esnafa, çiftçiden bankalardan kadar, bu sorumluluk hepimizin. Ekonomimizin içinde bulunduğu zor zamanları, devletimize topyekun destek vererek atlatacağımıza inanıyorum. Bu seferberlikten Türkiye kazançlı çıkacak” dedi.Esnafa, iş dünyasına ve vatandaşlara da çağrıda bulunan Yılmaz “Bu mücadeleye herkesin katkı sunması gerekiyor. Bolu esnafımız, sanayicilerimiz ürünlerinde, hizmetlerinde indirime giderek; vatandaşımız da tasarruf tedbirleriyle ellerinden geldiğince devletimize omuz vermeli” diye konuştu.

“EKMEĞE ZAM YOK”

Bolu Belediyesi Halk Ekmek Fırını’nda üretilen ekmeğe zam yapılmayacağını vurgulayan Başkan Yılmaz şunları söyledi: “Devletimizin enflasyonla etkin şekilde mücadele etme gayretine Bolu Belediyesi olarak biz de katılıyoruz. Ekonomik olarak sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz. Bu dönemde vatandaşımızı korumak, mutfağa ateş düşürmemek için elimizden geleni yapıyoruz. Belediyemizin Halk Ekmek Fırını’nda üretilen ekmeğe 2016 yılından beri zaten hiç zam yapmadık. Bundan sonra da yapmayacağız. 250 gram ekmek Bolu’da 2 yıldan beri 75 kuruşa satılıyor. Ne fiyatımızdan, ne kalitemizden, ne lezzetimizden ödün vereceğiz. Halkımız aynı ekmeği bundan sonra da aynı fiyattan almaya devam edecek.”

“SUDA YÜZDE 10 İNDİRİM”

Bolu’da ev ve sanayide kullanılan suyun metreküp fiyatında yüzde 10 indirime gidildiğini belirten Başkan Yılmaz şöyle konuştu: “Bolulular su konusunda da müsterih olsun. Bolulu binlerce aboneyi ilgilendiren konuyu Belediye Meclisimizde görüştük. Suyun metreküp fiyatında yüzde 10 oranında indirim yaptık. Vatandaşlarımızın bütçesini rahatlatacak yeni adımları da görüşmeye devam ediyoruz. Spekülasyonlarla, kur dalgalanmalarıyla yıpratılmaya çalışılan ekonomik güven ortamını, hem vatandaşlarımız hem de yatırımcılar ekseninde yeniden tesis etmek için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız.”

“BELEDİYEMİZDEN BAŞLAYARAK TASARRUFA GİDİYORUZ”

Bolu Belediyesi’nin bütün birimlerine tasarruf tedbirleri uygulanması talimatı verdiğinin altını çizen Başkan Yılmaz vatandaşa çağrıda bulundu: “Belediyemizin en üst yönetim kademesinden en alt birimine kadar tasarrufa gidiyoruz. Harcamalarımızı azaltıyoruz. Gider kalemlerimizi, hizmet kalitemizden ve istihdamımızdan taviz vermeden kısıyoruz. Bu milli mücadelenin başarılı olması için elbette sürece, hane halklarının katılımının eksik olmaması da çok önemli. Hemşerilerime hiçbir şekilde israf etmeyerek, tasarruf ederek ve her zamankinden daha çok çalışarak, vatandaş olarak kararlılıklarını ortaya koymaları çağrısında bulunuyorum.” 

BAŞKAN YILMAZ’DAN ESNAFA VE İŞ DÜNYASINA ÇAĞRI

Ekonominin içinde bulunduğu dönemin, 81 milyonun birlik beraberliği ve milli seferberliğiyle aşılacağından kuşkusu olmadığını söyleyen Başkan Yılmaz, esnafa ve iş dünyasına da şöyle seslendi:“Ülke olarak bugüne kadar içine düştüğümüz her türlü zorluğu ‘Tek vatan, tek bayrak, tek devlet, tek millet’ anlayışıyla atlattık. Tıpkı Kurtuluş Savaşımızda, 15 Temmuz Destanımızda olduğu gibi, bu ekonomik kuşatmayı da tek vücud olarak aşacağız.  Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı açıklandığı andan bu yana iş dünyamızdan gelen destek ülke olarak gurur verici. Ben Bolu esnafımıza, Bolulu iş insanlarımıza buradan sesleniyorum. Hepimiz devletimizin çağrısını samimiyetle sahiplenelim ve bu gönüllü kampanyaya elimizden geldiği oranda indirim yaparak destek olalım. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak’ın da sıkça ifade ettiği üzere, bu dönemde fırsatçılık ve stokçuluğa asla müsaade etmeyelim. Tarihin her döneminde olduğu gibi bu dönemde de el ele vereceğiz.” AA

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama