SİNEM Eczanesi
NANELİMON Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
NANELİMON Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.NO:29/2 (Köroğlu Dev.Hast.Karşısı)
Tel: 0374 270 39 70
Bolu 5 günlük hava tahmini

Belediye tarafından binlerce dezenfeksiyon, maske, kolonya dağıtıldı

8 Nisan 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, salgın sürecinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi vererek, korona virüse karşı nüfusa oranla en çok kaynağı ayıran belediyenin, kendileri olduğunu söyledi.

Haber: Erol Değirmenci

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, belediyenin sosyal medya hesaplarından yapılan canlı yayınla vatandaşların sorularını yanıtladı. Bugüne kadar yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi veren Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan şu ana kadar 62 bin maske, 7 bin eldiven, 9 bin 500 litre el dezenfeksiyonu, 7 bin 700 kolonya ve 5 bin adet gıda kolisi dağıttıklarını söyledi. Öte yandan Bolu Belediyesi’nin, salgınla mücadele kapsamında bütçesine göre en çok kaynak ayıran belediye olduğunu söyleyen Özcan, bu işlemler esnasında da yatırımlar yapmaya devam ettiklerini belirtti.

“BÜTÇESİNE GÖRE EN ÇOK HARCAMA YAPAN BOLU BELEDİYESİ”

Başkan Özcan yaptığı açıklamada, “Bakın sadece bu dezenfeksiyon işlerinin Bolu Belediyesine maliyeti 3 milyon lira. Sadece dezenfeksiyon. Şunu gururla söylüyorum, en fazla dezenfeksiyon nüfusa göre en çok Bolu’da kullanıldı. Şunu da söylüyorum bugüne kadar yaptığımız yardımlar, dezenfeksiyon işlemleri, ilaçlama maliyeti bizim 10 milyonu aşarak karşımıza çıktı. Yani şunu da rahatlıkla söyleyebilirim, korona virüs ile mücadele kapsamında bütçesine göre en çok harcama yapan Bolu Belediyesi. Bunu çok iddialı söylüyorum. İstanbul ve Ankara’ya da baktım Türkiye’de, açık oranla en çok kaynağı biz ayırmışız. Bunu nasıl yapıyoruz, bazı kaynaklar da kesinti yapıyoruz. Bunları yaparken de hiçbir yatırımımızı yarıda bırakmıyoruz” ifadelerini kullandı.

“43 MAHALLEMİZDE DE SOSYAL TESİSLERİMİZİ YAPTIK”

Dağıtımların yanı sıra 43 mahallede sosyal tesis yaptıklarını belirten Özcan, “Şu ana kadar 62 bin adet maske dağıtmışız, 7 bin eldiven dağıttık, 9 bin 500 litre el dezenfeksiyonu, 7 bin 700 eve kolonya dağıttık ve şu anda bu rakamlar hariç 5 bin adet gıda kolisi dağıttık. Bu normal bir koli de değil. Mümkün olduğu kadar zenginleştirilmiş bir koli. Camilerimize dezenfeksiyon işlemi belirli periyodlarda yapılmaya devam ediyor. 43 mahallemizde de sosyal tesislerimizi yaptık. Parklarda dezenfeksiyon işlemleri yapıldı ve devam ediyor” şeklinde konuştu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama