BAYRAM ÖNCESİ MİLYARLIK VURGUN

  12 Ağustos 2018

  Bolu’da bulunan bir bankanın iki ayrı ATM’sinden işlem yapan vatandaşlar, kredi kartlarının kopyalanması sonucu milyarlık zarara uğradılar. Özellikle kurban paralarını bu bankada tutan vatandaşlar, kredi kartlarından gün boyunca düzenli olarak Hindistan’da bir şirkete para aktarımı gerçekleştiğini öğrenince, soluğu banka şubesinde aldılar.

   

  Özel Haber: Ebru Eyvazoğlu

  Bolu’da bir bankanın Borazanlar ve Kalıcı Konutlar’da bulunan ATM’lerine düzenek yerleştirerek kart kopyaladıkları ortaya çıkan bir çete, çok sayıda vatandaşı mağdur etti. Özellikle kurban paralarını bu bankada tutan vatandaşlar, kartlarının bire bir kopyalanmasıyla milyarlık zarara uğradılar.

  Kredi kartlarını kopyalayan kişi veya kişilerin kartların günlük çekim limitlerine göre gün boyunca Hindistan’da bulunan bir şirkete düzenli olarak para aktardığı anlaşıldı. Banka müşterilerinin kartlarından Hindistan’da bir şirkete sürekli para aktarılmasından şüphelenen banka yetkilileri de, kartların kopyalandığını anlayarak kartları işleme kapamakta çare buldu.

  Dolandırıldıklarını anlayan vatandaşlar ise banka şubesinde soluğu aldı. Zararların giderilmesini, kartı kopyalayan kişi veya kişilerden şikayetçi olduklarını söyleyen vatandaşlar, Kurban bayramı için alacakları kurbanlık parasının Hindistan’a aktarıldığını belirterek,  mağdur olduklarını dile getirdiler. Kart kopyalama işleminin yapıldığı ATM’lerin de gözlerden uzak yerlerde bulunan ATM’ler olduğu ifade edildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.2086179256439