TUBA Eczanesi
BİZİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

TUBA Eczanesi
Kalıcı Konutlar Üstü İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite Karşısı
Tel: 0374 275 20 60
BİZİM Eczanesi
Hastane Cad. No:17/A (Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 217 17 22
Bolu 5 günlük hava tahmini

BAŞKAN ÖZCAN'IN YAPILACAKLAR LİSTESİ

2 Ağustos 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, kentin dört bir yanında yapılacak çalışmaları anlatarak, “Kültür Merkezi Botanik park içerisine yapılacak. 18 yeni park ve İtfaiye Müdürlüğü’nün olduğu alana Gençlik Merkezi inşa edeceğiz.” dedi.

Başkan Özcan, vaatleri arasında yer alan Kültür Merkezi’nin 400 dönümlük arazi üzerine yapılacak Botanik Park projesinin içerisinde yer alacağını kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü:

 

“Kültür merkezi yapacağımız yerin yeri değişti. Yılmaz Büyükerşen hocanın da önerisiyle Kültür Merkezini 400 dönümlük botanik park içinde konumlandıracağız. Bizim en devasa projemiz Botanik park. 250 milyona kadar çıkabilecek bir maliyetten bahsediyorum. Türkiye’nin en elit meşhur firmasıyla bu konuda anlaşma yaptık. Öncelikle yerleşim planı üzerinde inceleme yapıyor. Orada taban suyu meselesinden dolayı ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Oranın bu sene alt yapısını yapacağız.”

 

18 YENİ PARK YAPILACAK

 

Bolu’ya 18 yeni park yapacaklarını söyleyen Başkan Özcan, “Hepsi eş güdümlü olarak bitecek. Aralarında Uğur Mumcu parkının da olduğu 12 parkı baştan yapıyoruz. Bir organik pazar için söz verdik onda da bir yer değişikliği oldu. Bolu’da bu ana kadar hiç olmamış bir yapıdan bahsediliyor. Onun ihalesini de bu sene gerçekleştireceğiz ve yapımına  başlayacağız.” dedi.

 

İTFAİYENİN OLDUĞU ALANA GENÇLİK MERKEZİ YAPILACAK

 

Karaçayır Mahallesinde bulunan İtfaiye Müdürlüğü’nün olduğu alana Gençlik Merkezi yapmayı planlandıklarını anlatan Başkan Özcan, şunları söyledi:

 

“Gazi Paşa Okulu’nun olduğu yer belediyenin. 2017 yılında orası okul alanından bile çıkartılmış ancak okul orada duruyor. 400 metre ilerisinde okul alanı var oraya geçmek istemiyorlar.  Bu sorun çözüldükten sonra bu proje hayata geçecek. İtfaiyenin olduğu yere gençlik merkezi yapacağız.” diye konuştu.

 

CADDEDEN GEÇEN OTOBÜSLERDE SESLİ UYARICI SİSTEM OLACAK

 

Halk otobüslerinin İzzet Baysal Caddesi içerisinden geçmesini sağlayacak çalışma hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, “Belediyenin karşısında Ana Bolu’nun olduğu yere durak yapacağız, onları tahliye edeceğiz. Yeni bir durak koyduğumuzda hem görsel olarak kötü olacaktı. Tek bir durak olacak, burada ışıklı bir sistem olacak. Otobüsler 400 metrelik bu sarı yolda 20 kilometreden fazla hız yapamayacak. Tramvay çanı gibi uyarıcı bir sistem olacak.” ifadelerini kullandı. HABER/ MUTLU YUCA

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama