KURUKAHVECİ Eczanesi
ELMAS Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KURUKAHVECİ Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Aydınöz Apt. no:51/19C (Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 210 16 17
ELMAS Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.No:58(Otelcilik ve Turizm Mes.Lisesi Karşısı)
Tel: 0374 212 72 73
Bolu 5 günlük hava tahmini

BAŞKAN ÖZCAN’DAN KADIN BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI AÇIKLAMASI

4 Aralık 2019

Bolu Belediye Başkanı CHP’li Tanju Özcan, belediyede ikisi memur ikisi de seçilmiş dört başkan yardımcısı olduğunu hatırlatarak, “Bir tane kadın başkan yardımcısı gerekiyor. Kadın başkan yardımcısını Bolu dışından düşünmüyorum. Şu an kafamda netleşmiş bir isim yok” dedi.

Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin “Cemiyet Sohbetleri’ programına konuk olan Başkan Özcan, belediye başkan yardımcılığı görevine bir kadın atayacaklarını belirterek, “Bizim altı başkan yardımcı kadromuz var. 2’si seçilmiş, 4’ü memur olmak zorunda. Şu anda 2 memur başkan yardımcısı, 2 tane seçilmiş başkan yardımcısı var. Bir tane kadın başkan yardımcısı gerekiyor. Ama dediğimiz gibi biraz ince eleyip sık dokuyoruz. Burada hem temsil kabiliyetinin olması lazım hem de çalışkan olması lazım. Benim birinci kriterim bu. Çalışkan olmayan insan ile ben çalışamıyorum. Kadın başkan yardımcısını Bolu dışından düşünmüyorum. Şu an kafamda netleşmiş bir isim yok. Ama kadın başkan yardımcısı bir tane de olabilir, iki tane de olabilir” şeklinde konuştu.

 

Beşinci başkan yardımcısı hakkını da kullanacağını açıklayan Başkan Özcan, “Geri kalan iki hakkımızı kadın başkan yardımcısı olarak kullanabiliriz. Tamamını kullanmayabilirim ama beşinci hakkımızı kullanacağız. Mevcut başkan yardımcılarımızdan değiştirmeyi düşündüğüm yok. Dolayısıyla beş olacak ama belki altıncı hakkımızı da kullanabiliriz. Kafamda alternatifler var. Ama şu anda netleşen bir şey yok. Başkan yardımcısı işi hassas bir iş. Alaaddin Yılmaz geçen dönem çok başkan yardımcısı değiştirdi. ‘Kaç başkan yardımcısı ile çalıştınız?’ sorusuna Alaaddin Bey cevap veremez. Ben görevimin sonunda bunun cevabını verebilmek istiyorum. Ben 15 yıl sonra 7 başkan yardımcısı ile çalıştım diyebilmek istiyorum.”BGC

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama