NANELİMON Eczanesi
KÖROĞLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

NANELİMON Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.NO:29/2 (Köroğlu Dev.Hast.Karşısı)
Tel: 0374 270 39 70
KÖROĞLU Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. No:1/1-A (Kaplıca Birlik Karşısı)
Tel: 0374 218 01 91
Bolu 5 günlük hava tahmini

Başkan Özcan kaynağı olmadan yapılan ihalelerden dertli

25 Kasım 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumunda yaptığı açıklamada, önceki yönetim tarafından ödeneklerinin ayrıldığı söylenip ödenek ayrılmayan 130 Milyon TL değerindeki projeleri kendi döneminde tamamladığını belirtti.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Belediye Meclisi Kasım Ayı 2. Oturumunda Başkan Özcan başkanlığında gerçekleşti. Gerçekleşen oturumda önceki dönemden kendi dönemine kalan projeler hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Özcan, Geçen yıldan bu yana 130 Milyon TL eski dönemde planlanan projeleri yapmakla meşgul olduğunu söyledi. 

 

 “ESKİ DÖNEMDE PARASI AYRILDI DENEN İŞLERİ YAPMAKLA MEŞGUL OLDUM”

Ödenek ayrıldığı söylenen projelere ödeneğin aslında ayrılmadığını belirten Özcan yaptığı açıklamada, “Geçmiş dönem projelerinden bana denildi ki efendim biz pis su arıtmayı yapıyoruz, kaynağı hazır. Evet, bir ihale yapılmış. 35 Milyon TL’ye ihale edilmiş. Ve adam daha iki kazma vurmuş tasfiyeye gitmiş. Biz tabi daha modern bir tesis hazırladık. Türkiye’de örneği olmayan. İhale bedeli de 56 Milyon TL artı KDV. Tahminen 65 Milyon TL civarına mal olacak dedik. Bittiğinde göreceksiniz Türkiye’nin en muhteşem en kokusuz tesisi olacak. Bize bitmiş denilen projenin maliyeti 65 Milyon TL.  İkinci bir konu orman lojmanlarını ihale etmişler. Bir tek kazma vurulmamış ihalesi yapılmış. Kim yaptı orayı? Kaça mal oldu? İş merkezi ihalesi yapılmış kazma vurulmadan bırakılmış. Kaça mal oluyor? 30,35 Milyona mal oluyor. Kim yapıyor onu? Biz yapıyoruz. Karadere tünelinin iç kaplaması duruyor diye niye kimse söylemedi? Niye ben kaynağı ayrılmış 20 Milyonluk projeden haberdar değildim. Geçenlerde Sayın Metin’i ziyarete gittim. Ya sen biliyor muydun Karadere’nin iç kaplamasının yapılmadığını. Bilmiyordum dedi. Ben geçen yıldan bu yana 130 Milyon TL eski dönemde parası ayrıldı denen işleri yapmakla meşgul oldum. Kaynağı olmayan ihaleler yapılmış. Biz hangi ihaleyi yaptık da yarıda bıraktık. Tıkır tıkır yapıyoruz. Asıl 2021’den itibaren göreceksiniz” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama