EVREN Eczanesi
SARUHAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EVREN Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Kutlu Apt. No:57(Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 270 20 26
SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

BAŞKAN ÖZCAN; “AT’IMIZI BİZE GERİ VERİN”

29 Haziran 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, eski başkan Alaaddin Yılmaz döneminde büyük umutlarla yapılan ve uzun süredir atıl durumda duran Köroğlu Park’ı ve parkta bulunan Köroğlu heykeli hakkında açıklamalarda bulundu. Aylardır parka bir çivi bile çakılmadığını belirten Başkan Özcan, “Sizin burayı yapacağınız yok. Ya bize burayı geri verin, biz buraları düzenleyelim. Ya da At’ımızı bize geri verin. Bolu’nun At’ı, biz onu uygun bir yerde Bolu’nun sembolü haline getirelim”  ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde, Türk Dünyası’nın merkez noktalarından biri haline gelmesi planı ile yaptırılan Köroğlu Parkı hakkında açıklamalarda bulundu.  Hem Köroğlu Parkı’nın hem de Karaçayır’da aylardır atıl durumda duran Yüzme Havuzunun tahsisini isteyen Başkan Özcan, “Geçen yıl sonbaharda buraya gelmiştik. Seçimden hemen önce bura ile ilgili gelişmeyi hatırlatarak başlayım. Mart ayının başında seçimler yakın diye Sayın bakan açıklama yapıyor. Diyor ki biz burayı Millet Bahçesi olarak yapacağız. Akabinde seçime 3 gün kala Millet Bahçesi olsun ama belediye yapsın diye bir yazı gönderdiler. Bu arada belediyenin tahsisi kaldırıldı. Burayla ilgili karışık bir durum vardı. Bizde basın mensuplarını buraya davet ettik. O zamanda dedik ki ‘sarhoşların mekanı haline geldi, camlar kırılıyor, kapılar kırılıyor, içerdeki malzemeler çalınıyor. Burası bir kış daha geçirirse ciddi anlamda zarar görecek’ O yüzden biz bakanlığa yazı yazdık. Dedik ki ya bize burayı geri devredin biz tamamlayalım ya da Millet Bahçesi yapacaksınız tamam biz yapacağız deyin biran önce çalışmaya başlayın. Bu yazıya yaklaşık 3 ay cevap gelmemişti ama biz burada basın açıklaması yapınca bir saat sonra cevap geldi.  Biz o zaman ısrarla söylemiştik. Yapamayacaksanız bize geri verin. Geride vermediler herhangi bir çivi de çakmadılar. İçerisi de görünmesin diye dün galiba demir kapı ile buraları kapatmışlar. İçeride facia görünmesin, çürüme görünmesin diye yapılan bir iş” dedi.

 

“BARİ AT’I BİZE GERİ VERİN”

Köroğlu Parkında bulunan Köroğlu heykeli ile dalga geçildiğini belirten Özcan, “Teklifimizi tekrar ediyoruz. Bakın sizin burayı yapacağınız yok. Ya bize burayı geri verin. Tekrar biz eski projemizi revize ederek burayı güzelleştirelim eksik imalatları tamamlayım. Bunu yapmayacaksanız burası için Bolu halkının cebinden yaklaşık 12 milyon lira çıkmış. Onun parasını bize verin dedik. Ona da ret cevabı geldi. O zaman üçüncü bir teklifim daha var. At’ta çürüyor, binada çürüyor. Bari At’ı bize geri verin. Uygun bir yerde uygun bir yükseklikte(Terminalin orası olabilir) yaklaşık 10 metre yükseltip bu At’ı koyalım. Bolu’nun simgesi olsun. Şu anki halini görüyorsunuz.  61 metre yükseltmişler yoldan gelen geçen diyor ki bu diyor Horoz şekeri mi? Bu diyor kelebek mi?” ifadelerini kullandı.

 

“AL AT’INI CEVABINI BEKLİYORUM”

Bir Bolulu olarak parka içinin gittiğini belirten Başkan Özcan,“Otobandan bakınca bir şeye benzemiyor. Çünkü çok yüksekte yapılmış. Ya bize tekrar diyorum burayı geri verin. Biz buraları düzenleyelim. Yâda At’ımızı bize geri verin. Bolu’nun At’ı biz onu uygun bir yerde dediğimiz gibi daha uygun şartlarda Bolu’nun sembolü haline getirmeye hazırız. Şimdi al At’ını cevabını bekliyorum.  O yüzden bu çağrımı tekrar etmek istiyorum. Yapabileceklerine de inanmıyorum.  Bir Bolulu olarak içim gidiyor. Başında yapamazlar dedik bizi hatalı çıkartmadılar yapamadılar. Dolayısıyla yapamayacaksanız verin” şeklinde konuştu.

 

“ORAYI DA BİZE DEVİR EDİN”

Köroğlu Parkı yanı sıra Karaçayır da aylardır atıl durumda duran ve hiçbir çalışma yapılmayan Yüzme Havuzu hakkında da konuşan Özcan,“Karaçayır’da da bir havuz var. Oda yıllardır atıl durumda, çürümeye terk edilmiş. Kamunun parası var orada da orayı yapamayacaksanız orayı da bize devir edin. Biz yaparız. 65 milyonluk pis su arıtmayı yapan,20 milyonluk Kara Dereyi yapan, Orman binasını yapan belediye birkaç milyon lira daha para harcayıp havuzu da yapıp halkın hizmetine sunar. Tahsis etsinler bize” dedi.

 

“HEM OTOBANDAN HEM DE D-100’DEN NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜNECEK”

Köroğlu Parkı’nda bulunan Köroğlu heykelini kendilerine verilmesi halinde Bolu’nun sembolü yapacaklarını belirten Başkan Özcan, “Burada ki At’ı verirlerse terminalin hemen bulunduğu kısmın sağ köşesinde batı tarafında uygun bir alanımız var. Yaklaşık 10 metre yada 15 metre yükselteceğiz tamam derlerse At’ı da oraya yerleştireceğiz. Hem otobandan hem de D-100’den net bir şekilde görünecek. Şimdi bunun at olduğunu otobandan geçen 100 kişiye sorun ne olduğunu sorun ya Horoz şekeri diyecekler ya da Kelebek mi diyecekler. Dalga konusu da olmayacak.” dedi.

 

“TÜRKİYE CUMHURİYETLERİNİN TEMSİLCİLERİ O BAYRAKLARI GÖRSE BOLU’YA GELMEZ”

Son olarak Köroğlu Parkında bulunan Türkiye Cumhuriyeti devletlerinin bayraklarının zarar görmesi ile ilgili konuşan Özcan, “Türkiye Cumhuriyeti devletlerine yapılmış çok büyük bir saygısızlık. Buruda Türkiye Cumhuriyetlerine olan saygımızdan bahsediyorum. Buranın temel felsefesi bu. Ama Türkiye Cumhuriyetlerinin temsilcileri o bayrakları orada o şekilde görse bir daha Bolu’ya gelmek bile istemezler. Ama dediğim gibi buranın tahsisi bizde değil. Vatandaşta bize zaman zaman soruyor. Orası ne zaman bitecek diye. Aldılar bizim elimizden diye tek tek anlatıyorum. Yapmıyorlar da vermiyorlar da diyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama