MERAL Eczanesi
AKTAŞ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MERAL Eczanesi
Sağlık Mah.Şehitler Cad.Yüksel Apt.No:32/9 (KÖROĞLU DEV.HAS.POLİKİNLİKLER KARŞISI)
Tel: 0374 270 41 67
AKTAŞ Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. Duygu Sit.C Blok No:3 Merkez/BOLU
Tel: 0374 217 70 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

BAŞARAN: “YAPILAN UYGULAMANIN ŞEKLİ VE ZAMANI BİZİ ÇOK ÜZDÜ”

16 Ekim 2020

MHP Bolu İl Başkanı Cihan Başaran Bolu Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihine damga vurmuş devlet büyükleri ve Bolu’nun manevi babası hayırsever İş adamı İzzet Baysal’ın portresi ile hafızalara kazınan sözleri, ile Paşaköy alt geçidine yapılan portrelerden bazıları gece saatlerinde Karayolları ekipleri tarafından ‘Gece Yarısı Operasyonu’yla boyanarak, kapatılmak istenmesi olayları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Başaran, “Devletin karayollarında tasarruf yetkisi vardır, buna itirazım yok. Ancak bunun mutlaka toplum vicdanını ve değerlerini incitmeyecek şekilde yapılması gerekirdi” ifadelerini kullandı.

Bolu Belediyesi tarafından Türkiye Cumhuriyeti tarihine damga vurmuş devlet büyükleri ve Bolu’nun manevi babası hayırsever İş adamı İzzet Baysal’ın portresi ile hafızalara kazınan sözleri, ile Paşaköy alt geçidine yapılan portrelerden bazıları gece saatlerinde Karayolları ekipleri tarafından ‘Gece Yarısı Operasyonu’yla boyanarak, kapatılmak istenmişti. Gece yarısı olay yerine gelen Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir’in müdahalesi, resimlerin kapatılmasına yönelik çalışma durdurulmuştu. Rasim Özdemir’in müdahalesinin ardından olay yerine gelen Bolu Valisi Ahmet Ümit açıklamalarda bulunmuştu. Bolu Valisi Ahmet Ümit’in açıklamalarından sonra Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan sabah saatlerinde olay yerine gelerek açıklamalarda bulunmuştu.

 

Dün gece yaşanan olaylar sırasında Bolu MHP İl Başkanı Cihan Başaran’da olay yerine gitmişti. Bugün yapılan açıklamaların ardından Cihan Başaran, yazılı açıklama yaptı. Cihan Başaran’ın yaptığı açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

 

“Türk milleti ortak değerleri ile bir bütündür. Türk milleti tarihe damgasını vurmuş değerli büyüklerinin destansı yaşam hikayeleri ve hatıraları ile güçlenir, sözlerinden ders alır ve geleceğe güvenle bakar. Dün gece, Türk siyasetine damgasını vurmuş değerli insanların resimlerinin bulunduğu bir alanda, hiç kimseye haber verilmeden, bir gece operasyonu ile resimlerinin kaldırılmak amacıyla boyanması olayı ile karşılaştık. Olay yerine geldiğimizde MHP Lideri Rahmetli Başbuğ Alparslan Türkeş ile Necmettin Erbakan’ın duvardaki resimlerinin boyanarak kapatıldığını gördük. Öncelikle bir provakatif eylem olup olmadığını öğrendik. Karayollarına bağlı işçilerin kendilerine verilen talimat ile yol kenarındaki lider resimlerinin kaldırmaya çalıştığın tespit ettik. Olay yerinde muhatap olacağımız herhangi bir yetkili de bulamadık. Görevi sadece verilen talimatı yapmak olan işçilerin, aldığı tepkilere engel olarak olayların büyümesini engelledik.”

 

“NEREDEN BAKSAN TUTARSIZLIK”

“Bolu Belediyesinin bu resimleri, karayolları mevzuatına aykırı ve izinsiz yaptığı belirtiliyor. Bolu Belediye Başkanı, resimlerin yapımı 2 ay sürdü, neden o zaman durdurmadıklarını belirtiyor. Karayolları bir gece operasyonu ile yangından mal kaçırır gibi resimleri boyamaya kalkıyor. Bolu Belediye Başkanı, Biz devlet düşmanlarından provakatif bir eylem bekliyorduk diyor, bu istihbarattan aldığı bir bilgi mi, yoksa kendi öngörüsü mü, insanların kafasını karıştırıyor. Neresinden bakarsanız bakın, ilk başlangıcındaki hukuki izin eksikliğinden tutun da yapımı sırasında hukuksuzluğa göz yumulmasına kadar nerden baksan tutarsızlık.”

 

“YAPILAN UYGULAMANIN ŞEKLİ VE ZAMANI BİZİ ÇOK ÜZDÜ”

“Dün geceden bu yana telefonlarımız hiç susmuyor. Alparslan Türkeş bizim değer verdiğimiz liderimiz ve siyasi hareketimizin kurucusu. Başbuğ unvanıyla kalplerimize kazıdığımız rahmetli liderimizin resminin, resmî kurumlara ve bizlere haber verilmeden kaldırılmak istenmesi, yapılan uygulamanın şekli ve zamanı bizi üzdü. Rahmetli Necmettin Erbakan hocanın da resminin boya ile kapatıldığını gördük. Devletin karayollarında tasarruf yetkisi vardır, buna itirazım yok. Ancak bunun mutlaka toplum vicdanını ve değerlerini incitmeyecek şekilde yapılması gerekirdi. Gecenin bir saatinde haber alır almaz, olay yerine geldiğimde karşılaştığım görüntü canımı acıtıyor. Dün gece biz olay yerine gelmeden önce, konuyu bilmeyen vatandaşlarımız, tepki göstermiş olsa ve olaylar çıksaydı bunun hesabını kim erecekti. Görevi sadece verilen talimatı yapmak olan işçilerin üzerine, provakatif amaçlı fiili bir saldırı yapılmış olsa ceza kime kesilecekti.”

 

“MHP, HİÇBİR PROVATİF OLAY İÇİNE ÇEKİLEMEZ. İZİN VERMEYİZ”

“Bolu Belediyesi tarafından, mevzuata aykırı ve izinsiz yapılan resimlerin, bizlere haber verilmeden ve camiamızın vicdani onayı alınmadan, Karayolları tarafından bir gece operasyonu ile kaldırılması, boyanması olayı MHP ve Ülkü Ocaklarını üzmüştür, incitmiştir. Provake edilmeye açık olan bu olayda, hiçbir kesimin gazına gelmeyiz, hiçbir provakatif eylemin içerisinde olmayız. Devletin kurumları arasında yaşanan bu karmaşık olayın tarafı olmayız.”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama