Bolu 5 günlük hava tahmini

ATA 80. YILINDA ANILACAK

9 Kasım 2018

Ulu Önder Atatürk’ün ölümünün 80. yıldönümü nedeni ile Gerede’de hazırlanan Atatürk’ü anma programı 10 Kasım 2018 Cumartesi günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan çelenk sunumu ile start alacak.

10 Kasım Atatürk’ü anma programı Gerede’de, 10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 08.45’de Cumhuriyet Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başlayacak. Çelenkler Atatürk Büstüne sunulduktan sonra saat 09.05 de ‘ti’ işareti ile iki dakikalık saygı duruşu yapılacak ve bu sırada sirenler çalarak saygı duruşuna iştirak edecek. Saygı duruşu bitiminde İstiklal marşı söylenecek ve aynı zamanda Gerede Fen Lisesi’nden bir grup öğrenci bayrağı göndere çekerek daha sonra yarıya indirecek. Bayrakların yarıya indirilmesi ile çelenk sunma töreni son bulacak.

Çelenk sunma törenini Gerede Fen Lisesi tarafından kontrol edilerek, çelenkler saat 24.00 da Atatürk Büstünden kaldırılacak. Anma programı saat 09.30 da Gerede Fen Lisesi Salonunda yapılacak. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayacak program, Gerede Fen Lisesi öğretmeni Soner Özdemir’in günün anlam ve önemini belirten açılış konuşması ile devam edecek. Öğrencilerin ağıt isimli şiirlerini okumasının ardından öğrenciler tarafından Atatürk’ten son mektup isimli şiir okunarak oratoryo gösterisi sahnelenecek. Program Mustafa Kemal’e veda temalı video gösterisinin ardından 10 Kasım konulu kompozisyon yarışmasında dereceye girenlere verilecek ödülün ardından son bulacak. Geredemedyatakip

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama