“AK PARTİ GÜCÜNÜ BÜYÜK ORANDA YİTİRMİŞ”

  12 Haziran 2018

  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu 1.Sıra Milletvekili adayı Tanju Özcan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçim çalışmaları hakkında değerlendirmede...

  Cumhuriyet Halk Partisi Bolu 1.Sıra Milletvekili adayı Tanju Özcan, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçim çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu. Ak Parti’nin gücünü büyük oranda yitirdiğini söyleyen Özcan, “24 Hazirandan sonra Türkiye Cumhuriyetinde büyük bir değişim olacak. Türkiye Cumhuriyeti artık bütün dünyada güvenle bahsedilen, övgüyle bahsedilen Atatürk’ün bizlere vasiyet ettiği muhasır medeniyet seviyesine ulaşan bir ülke haline gelecek” ifadelerini kullandı.

  Haber; Sefa GÜNAY

   

  24 Haziran da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili seçim çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Bolu 1.Sıra Milletvekili adayı Tanju Özcan seçime 11 gün kala seçim çalışmaları hakkında değerlendirmede bulundu.

   

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 16 yıldır ne yaptığını soran Özcan, “Bolu’da bütün ilçelerimize birer ikişer tur ziyaret şansı bulduk.Ve şunu net olarak söyleyeyim Ak Parti gücünü büyük oranda yitirmiş. Göynük ziyaretimde söyledim; Bolu’da da aynı şeyleri tekrarladım. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde en uzun süreli yöneticilik yapan kişi Recep Tayyip Erdoğan’dır. 16 yıldır ülkeyi yönetmiş tek başına. Bütün kararları tek başına almış ve tek başına uygulamış. Mustafa Kemal Atatürk bile 1923 ve 1938 arasında 15 yıl yöneticilik yapmış. Mustafa Kemal Atatürk bu 15 yıl arasında savaştan çıkmış bir ülkeyi ayağa kaldırmış. 145 milyon altın Osmanlı borcunu ödemiş. Sayın Erdoğan ne yapmış? 16 yıl boyunca Atatürk’ün yaptığı fabrikaları satmış, bir kuruş borç ödememiş, üstelik borcu da üçe katlamış. Şimdi diyor ki bir 5 yıl daha verin kıraathane yapayım.  İnsanlarda diyor ki; vallahi ben vermeyeceğim” ifadelerini kullandı.

   

  “TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE BÜYÜK BİR DEĞİŞİM OLACAK”

  Türkiye Cumhuriyetinin Atatürk’ün vasiyet ettiği muhasır medeniyet seviyesine ulaşan bir ülke olacağını belirten Özcan, “Değişimin ayak sesleri duyulmaya başladı. Artık Türkiye 2018’e değişim süreciyle başladı. Önce Galatasaray’ın başkanı değişti, Galatasaray şampiyon oldu. Sonra Fenerbahçe’nin değişmez denilen başkanı değişti, Fenerbahçe’nin hisseleri tavan yaptı. Şimdi de 24 Hazirandan sonra Türkiye Cumhuriyetinde büyük bir değişim olacak. Türkiye Cumhuriyeti artık bütün dünyada güvenle bahsedilen, övgüyle bahsedilen Atatürk’ün bizlere vasiyet ettiği muhasır medeniyet seviyesine ulaşan bir ülke haline gelecek. Biz bunu yapacağız halimiz ve hedefimiz bu” ifadelerine yer verdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15161299705505