SARUHAN Eczanesi
EVREN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
EVREN Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Kutlu Apt. No:57(Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 270 20 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

Ak Kadınlar Çağrıda Bulundu

25 Haziran 2020

“DÜNYA SAHİBİ İNSANOĞLU DEĞİLDİR”

Bolu AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı ve Kadın Kollarına üye kadınlar Atatürk Orman Parkı önünde sokak hayvanlarına destek olmak amacıyla açıklama yaptı.

 

AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak sahipsiz sokak hayvanları için basın açıklaması düzenlendi. Bolu’da da AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Hicran Çağalı ve Kadın Kollarına üye kadınlar Atatürk Orman Parkı önünde açıklama yaptı.

 

Çağalı yaptığı açıklamada,” Sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının yanınayız. Bizler AK Kadınlar olarak   -Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığınca organize edilen 81 ilimizde eş zamanlı olarak düzenlene bu basın açıklamasını sahipsiz, sessiz can dostlarımız sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacının karşılanması toplumsal duyarlılığı arttırmak ve dikkat çekmek amacıyla açıklamaktan gurur duyuyoruz. Bizlerin görevi Allah C.C rızasını gözetmek. Kendimizin olduğu kadar başkalarının ve yaratılmış diğer canlıların hayatlarını da gözeterek yaratılanı severim yaratandan ötürü usulünce yaşamak ve dünyayı güzelleştirmektir. Dünya sahibi insanoğlu değildir. Bu mavi gezegende bizim kadar yüce yaratıcının yaratmış olduğu diğer canlıların ve gelecek nesillerin de yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı göstermeli emaneti yarınlara güzel bir şekilde taşımalıyız. Dünyayı bizimle paylaşan can dostlarımıza değer vermeli onları korumalı ve onlarla hayatı paylaşmalıyız.  Seslerinin duyuramayan sahipsiz hayvanlar yaz mevsimi ile gelen sıcak havanın getirmiş olduğu yemek, barınak ve su gibi zorluklarla mücadele etmek zorundadırlar. Özellikle pandemi ile beraber gelen kısıtlamalarda ve mevsimin de etkisi ile sıcaktan çok fazla etkilenen can dostlarımız. Ya bitkin düşüyor veya yaşam imkanlarını kaybediyorlar. İki cihanserveri sevgili Peygamberimizi Hz. Muhammet hadisi şerifinde bu dilsiz hayvanlar hakkında Allah’tan korkun diyerek bizleri uyarmıştır. Sahibi olan sokak hayvanları için Allah C.C bu derecede resulullah efendimizle bizleri yönlendirmesi manidardır. Belirli günlerde biz Ak Kadınlar olarak bir kap su bir kap mama kampanyasına katılmak ve destek vermek istiyoruz. Buradan da bütün Bolu ilimizdeki gani gönüllü vatandaşlarımıza sesleniyoruz. Haydi, sende sokaktaki dostlarımız için kapının önüne bir kap su bir kap mama bırak. Bu merhamet çağrına kulan veren duyarlılık gösteren ve bizlerin çağrısına kulak veren tüm vatandaşlarımız gönülden kutlarız.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama