15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ İÇİN PİLAV DAĞITILDI

  13 Temmuz 2018

  Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında Cuma namazı çıkışında şehitler için pilav ve ayran dağıtıldı.

  Belediye önünde kurulan stantlarda vatandaşlara pilav ikram eden Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Demokrasi şehitleri olarak 15 Temmuz’un özel bir yeri var. Bunları ve bütün şehitlerimizi unutmamamız lazım” dedi.

   

  15 Temmuz şehitleri için yapılan pilav dağıtımına, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu, Zerrin Biçen ve Bolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Güler Mert katıldı. Demokrasi meydanında gerçekleştirilen programda, 15 Temmuz Şehitleri ve tüm vatan şehitleri için pilav dağıtımı yapıldı. Pilav dağıtımına camiden çıkan vatandaşların yanı sıra dışarıdan vatandaşlar akın edince, uzun kuyruklar oluştu ayrıca Başkan Yılmaz ve beraberindekiler pilav ve ayranı vatandaşlara ikram etti.

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, 15 Temmuz şehitlerinin unutulmaması gerektiğine vurgu yaparak, “Bu coğrafya özel bir coğrafya. Biz Malazgirt savaşına beraber girmişiz Anadolu’yu yurt edinmişiz. Viyana’ya kadar gitmişiz geriye gitmişiz Polatlı’ya kadar ve bundan sonra bu coğrafyayı yurt edinmişiz. Bu hareket döneminde hep şehit vermişiz. Bu özel coğrafyada yaşamanın bedeli çok ağır. Bu bedeli hepimiz ödemişiz. Bu güne kadar olan bütün şehitlerimiz sayesinde biz bu topraklarda yaşıyoruz. Şu an hala vatan topraklarını içeride ve dışarıda koruyan insanlarımızı şehit veriyoruz” diye konuştu.

  Başkan Yılmaz tanka tüfeğe karşı göğsünü siper eden başka bir ülke olmadığını ifade ederek; “Birde demokrasi şehitleri olarak 15 Temmuz’un özel bir yeri var. 15 Temmuzda şehit olan şehitlerimiz var. Bunları ve bütün şehitlerimizi unutmamamız lazım. Hepimizin ailesinden bir iki göbek öte mutlaka şehit vardır. Bunun bilincinde olmamız lazım. Hepimiz de bu coğrafya da yaşıyorsak şehit adayı olduğumuz bilerek yaşamamız lazım. Onun için bu güne kadar şehit olan tüm şehitlerimizi bilhassa demokrasi şehitlerimize Allah mekânlarını cennet etsin. Şu an gazi olanlarımıza da Allah uzun ömürler versin. Şehitlerimizi geri getirme şansımız yok ama şehitlerimizin yakınları bizim emanetimizdedir. Cumhurbaşkanının talimatı ile göğsünü siper eden başka bir ülke yoktur. Çocuğu, kadını, erkeği, yaşlısı ile bir vücut olarak hem ülkedeki hainlere hem dünyanın bütün ülkelerine ders veren ve bu konuda şehit olanlara Allahtan rahmet diliyorum” şeklinde konuştu.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.26134705543518